Prvý rok je za nami

Možno sa Vám to ani nezdá, ale áno, presne pred rokom sme mali prvé vysielanie.

Písal sa rok 2011, na kalendári svietil dátum 12. Január a pod ním nápis „Prvé vysielanie TV SCOOL“. Bol to piatok. V škole viseli plagáty s programom, rozhlasom sa ozýval oznam a všetci už netrpezlivo čakali. Pre tím telvízie a niekoľkých záujemcov bolo v počítačovej miestnosti pripravené provizórne kino. Vysielanie sa uskutočnilo pomocou služby Livestream v jej základnej verzii, teda kvalita ani rýchlosť nebola veľmi vysoká. Celé sa to začalo o 15.00. Počet divákov dosiahol v istom momente číslo okolo 40. Vysielali sa prvé správy, archívne videá školy a taktiež klipy tretích strán.

Prvé správy boli dosť amatérske. Ani zďaleka sa nepribližovali spravodajským reláciam v komerčných televíziach. Počas uplynulého roka produkcie sme sa však zlepšili. Celkovo sme urobili 6 vydaní správ. Kvalita sa zvýšila. Zvýšenie kvality ohodnotil aj redaktor TV Markíza, Marek Vnenčák: „Netrvalo to roky ale iba zopár mesiacov.“ Naša televízia ho zaujala natoľko, že 13.septembra 2011 nás navštívila priamo Ttelevízia Markíza spolu s Kežmarskou televíziou, a odvysielali o nás reportáž.

Okrem mnohých iných vecí sa minulý rok presťahovalo centrum diania – televízne štúdio. Z priestorov v budove F sa presťahovalo na tretie poschodie. Je susedom učebne náboženstva a kabinetu biológie.

<pnaša televízia=““ vyprodukovala=““ i=““ viacero=““ videí,=““ či=““ už=““ do=““ rôznych=““ súťaží=““ alebo=““ iné.=““ podieľala=““ sa=““ dokonca=““ na=““ výrobe=““ 4=““ reportáží=““ pre=““ tv=““ lux.=““ celý=““ tento=““ prvý=““ rok=““ teda=““ hodnotím=““ veľmi=““ pozitívne.=““ style=“color: rgb(85, 85, 85); font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14.666666984558105px; text-align: justify; text-indent: 40px;“>

Naše fungovanie však pokračuje. To znamená, že máme plány a ciele aj do ďalšieho roka. Hlavným cieľom je vytvorenie samostatného spravodajského oddelenia, ktoré by produkovalo správy každé 2 týždne. Zabezpečovať by to mali 2 redaktorské tímy, ktoré by sa starali o výrobu reportáží. Tento cieľ by sme chceli dosiahnuť najneskôr do polovice mája.

V blízkej dobe sa budeme snažiť odstrániť technické nedostatky, ktorými trpíme, dokúpením potrebnej techniky. Okrem toho chceme zaviesť nový systematický výrobný postup a nástroje pre organizáciu práce a spravodajstva.

Určite to nie je všetko, ale nebolo by to ono, ak by som to už teraz prezradil. Pevne verím, že sa nám podarí dosiahnuť naše ciele. Ak máte akékoľvek pripomienky alebo nápady, chcel by som vás poprosiť a vyzvať k tomu, aby ste neváhali a poslali nám ich. Možností je dosť: emailom na redakcia@tv-scool.com, na našu facebookovú stránku alebo priamo niekomu z tímu.